16 Nisan 2023 Pazar

Haruki Murakami Yeni Romanını Duyurdu!

Dünyaca ünlü yazar Haruki Murakami yeni romanını okurseverlerle buluşturdu. 

Japon yazar Murakami 6 yıl aradan sonra yeni romanını duyurdu. Romanın orijinal adı "Maçi to Sono Futaşika na Kabe" olan ve İngilizce adıyla da "The City and its Uncertain Walls" olan kitap Japonya'da raflardaki yerini çoktan almaya başladı. 

Haruki Murakami özellikle de edebiyat dünyasındaki ünüyle ve yankı uyandıran eserleriyle tanınmakta. Eserleri her geçen gün rekor kırmaya devam ederken bu yeni roman okurseverler tarafından ilgiyle karşılandı.

Kitabın ilk baskısı Japonya'da büyük bir ilgi toplamışken diğer ülkelerin de kitabın basımı nasıl yapılacağına dair bir merak mevcut. Şimdiye dek Murakami'nin eserleri 50 farklı dilde mevcut.

İlk Basımı 300 Bin Adet!

Evet, yanlış duymadınız. Kitabın ilk basımı 300 bin adet olarak belirlendi. Aynı zamanda basımın yanında elektronik baskısı da piyasaya beraber sürüldüğü belirtildi. Ayrıca kitap ile ilgili şu ana kadar bilinen tek şey ise tanıtım cümlesi oldu.

"O şehre gitmek zorundayım. Ne pahasına olursa olsun, oraya gitmeliyim."

Gizli bir arşivdeki "eski bir rüyanın" kilidinin açılıp uyanması gibi, mühürlenmiş bir hikâye derinlerde sessizce harekete geçiyor. Ruhunuzu sarsacak arılıkta %100 Murakami Dünyası.

2024 Yılının Yazında Türk Okuyucusuyla Buluşacak!

Haruki Murakami'nin romanlarının Türkçe çevirmeni olan Ali Volkan Erdemir'in yapmış olduğu röportajda, kitabın 2024 yılının yazında Türk okuyucuyla buluşacağını duyurdu.

Kitabın ismi hakkında da Ali Volkan Erdemir şunları söyledi: "Romanın Türkçe baskısı için ilk düşündüğüm ad, Şehir ve Onun Belirsiz Duvarları. Ancak çeviri ilerledikçe editör arkadaşım Handan Akdemir’le romanın nihai adı üzerine daha net bir karar veririz."

Ayrıca kitabın yaklaşık 550 sayfa olacağı ve romanın içeriği hakkında henüz detaylı bir bilginin olmadığını dile getirdi. En önemli soru ise Haruki Murakami'nin bu yeni romanı diğer romanlarıyla ne kadar bağlantılı olacağı konusu. İşte bu sır da 2024 yılında çözülecek.

Japonya'daki raflarda boy gösteren yeni roman basımıyla ve renk seçimleriyle dikkat çekiyor. Okuyucuların da en çok merak ettiği konu ülkemizdeki basımının nasıl olacağı. İşte bunu da bize zaman gösterecek.

Peki sizler neler düşünüyorsunuz? Haruki Murakami'nin yeni romanını merakla bekliyor musunuz? Sizce ülkemizdeki basımı nasıl olacak? Yorumlarda buluşalım!

Röportajın Detayları için Tıkla!

4 yorum:

 1. iyi haber teşekkür ederiz, çevirmen bilgileri için deee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek asıl biz teşekkür ederiz yorumunuz için. 😇😇😇

   Sil
 2. Henüz okumadığım yazarlardan biri. Kitaplarını merak ediyorum:) Tanıtım cümlesi merak ettiriyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle! Kitabın tasarımı diğer Murakami eserlerine hiç benzemiyor. 🤨😇

   Sil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.