3 Eylül 2018 Pazartesi

Kurtlara Söyle Eve Döndüm | Carol Rifka Brunt


Bir gün hiç ummadığınız bir anda, kalbinizin en kuytu köşesine saplanan ve asla karşı koyamayacağınız ancak kimselere de anlatamayacağınız imkansız bir aşka kapılsaydınız ne yapardınız? Yasak aşkların hikayesi Kurtlara Söyle Eve Döndüm sizi derinden etkileyecek, hayatta bazı şeyleri sorgulatacak ve asla umutsuzluğa kapılmamanızı sağlayacak duygu yüklü LGBT temalı bir dram kitabı.

June Elbus; sadece 14 yaşında olmasına rağmen son derece olgun bir kız. Aynı zamanda muhasebeci anne ve babanın küçük kızı. June Orta çağ düşkünü olmak dışında kendisini çok sıradan bulan, anne ve babası vergi dönemi sebebiyle yoğun bir şekilde çalışırken tek amacı ablası Greta'yla akşam yemeğinde yahni yemek olan biri. Greta ise 16 yaşında, ailenin yetenekli üyesi, ailesinin gurur kaynağı bir tiyatrocu. June ve Greta bir zamanlar küçükken birbirleri için en iyi dostlardır. Ancak bir şeyler aralarının açılmasına sebep olur. June büyüdükçe dayısı Finn ile daha iyi arkadaş olacağını düşünür ve Greta'yı ihmal eder. June hayatından memnundur, hafta sonları annesi ile gittiği Finn dayı ile gerçekten eğlenmektedir. Öyle ki June artık duygularına engel olamaz; Finn artık onun için arkadaştan ötedir. Ancak her güzel şeyin bir sonu vardır ya; Finn dayı AIDS hastasıdır ve bir süre sonra ölür. Finn dayı ünlü bir ressamdır. Ölmeden önce June ve Greta'nın bir resmini yapar, hatta bunun için haftalarca uğraşır. Tablonun adı Kurtlara Söyle Eve Döndüm'dür. Finn dayının nasıl AIDS kaptığını merak eden June olayı araştırır ve dayısının özel arkadaşının Toby olduğunu ve AIDS hastalığını onun taşıdığını öğrenir. Cenazeden birkaç gün sonra June'un evine siyah bir poşet gelir. Poşette Finn'in yaptığı tablo ve bir not vardır. Bu not üzerine poşeti getirenin Toby olduğunu öğrenen June Toby'den nefret eder. Dayısının ölümünden onu suçlamaktadır. Bir süre sonra Toby'den bir paket daha gelir ve pakette Finn'in 'Günler Kitabı' vardır. June kitabın arasından bir not bulur. Notta Finn June'un Toby'ye çok iyi bakmasını ve onları sevdiğini söyler. Zira Finn ölmeden önce Toby'ye June'a bakması için not göndermiştir. Ancak ikisinin de birbirlerinin notlarından haberi yoktur. Ve ikilinin arkadaşlık hikayesi böyle başlar.


June'un ailesi Toby'den nefret ederken June ve Toby birlikte vakit geçirirler. Playland'de Orta çağ temalı fotoğraflar çekilmek ve hayvanat bahçesine gitmek gibi. Ve birlikte geçirdikleri zamanlarda birbirlerine Finn ile ilgili anılarını anlatırlar. June artık ondan nefret etmeyi bırakır, hayattaki tek arkadaşı olarak görür. Bu sırada tablo June'un ailesi tarafından bankada saklanır. Greta ve June istedikleri zaman gidip tabloyu görmektedir. Zaman geçtikçe June tabloya kendi detaylarını ekler. Diğer yandan Toby yavaş yavaş çökmekte hayatının sona geldiğinin sinyalini vermektedir. Toby son anına kadar June için iyilik yapmak için uğraşır. June Toby'yi kendi evlerine getirir. Toby hayatını yitirirken June tüm yaşadıklarını ailesine anlatır. June Toby öldüğünde ölü bedeninin küllerini Finn'inkine karıştırır. Ve June hayatta yanlış kişilere duyduğu sevginin aslında hiç pişman olmadığı şeyler olduğu, hayata tekrar gelse yine aynı şeyleri yaşama istediğini düşünerek ve hala kalbinde bir yerlerde kimseye anlatamadığı yasak sevgilerle yaşamaya devam eder.Kurtlara Söyle Eve Döndüm herkese tavsiye ettiğim gerçek sevginin beraberinde getirdiği güzellikleri ve zorlukları anlatan gerçekçi ve duygusal bir roman... Okumanızı tavsiye ederim 👍


6 yorum:

 1. Daha önce hiç duymadığım bir kitaptı, okunabilir düşüncesindeyim şu an. Tanıtım için teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. heeey bu kitabı ben de bu yıl okuduyduuum var blogumdaaa ve bu yıl okuduğum en iyi kitap işteee :) bi de ne güzel kitaplar okuyon sen amaa :)

  YanıtlaSil
 3. Blogunuzu çok beğendim. Yazılarınızı takip edeceğim. Sevgiler. B.
  Yeni yazıma bakmak ister misiniz?
  https://benirva.blogspot.com/2018/09/atolyelerle-kafeler-bulusursa-ne-olur.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için teşekkür ederim, tabi ki bakarım 😉😉😉

   Sil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.