16 Kasım 2018 Cuma

Ters Düz | Mert Ofluoğlu

Biliyorsunuz ki kendisini yaptığım kitaplık yarışmasında tanıdım... Kendisine tekrardan bu yarışmaya katıldığı için çok teşekkür ederim. O yazımında da belirttiğim gibi kendi kitabı olan Ters Düz' ü tanıtma vakti geldi...

Kitabı maalesef okuyamadığım için onun blog sayfasında yer alan ve bazı blog sayfalarında yorumlar da katarak bu yazımızı tamamlayacağız.  

Trabzon'un Bozbalık Köyü'nde doğan Ece Duman'ın çocukluğu, annesi onu doğururken öldüğü ve babası başka bir kadınla evlendiği için çok kötü geçmiştir. Ece on yaşına geldiğinde, üvey annesinin hamile olduğunu öğrenir ve İstanbul'daki teyzesinin yanına taşınır. Şimdi yirmi sekiz yaşında, yakında yeni kitabını çıkaracak olan tanınmış bir yazardır. Eski hayatını tamamen geride bırakmayı başarmıştır ve hiçbir şeyin bunu bozmasına izin vermez. Ta ki, yıllardan beri hiç iletişim kurmadığı babasının kaybolduğunu öğrenene dek. Artık herkesten, kendisinden bile sakladığı geçmişiyle yüzleşmek zorundadır. 

Ece, on sekiz yıl sonra Bozbalık'a geri döner. Köyde hiçbir şeyin bıraktığı gibi kalmadığını, her şeyin zaman içinde değişmiş olduğunu görür. O zamana dek varlıklarından bile haberdar olmadığı üvey kardeşleriyle tanışır. Kendini bir anda karmaşık bir ilişkiler ağının, karanlıkta gizlenen sırların, baş etmesi zor bir aşk ikileminin içinde bulur. Ve karşılaştığı her imkânsızlığa rağmen, babasına ne olduğunu bulmaya kararlıdır. Ucunda ölüm bile olsa…

Genç yazar Mert Ofluoğlu, Bozbalık Serisi'nin ilk kitabı olan Ters Düz'de, okurlarını sırlarla örülü Bozbalık Köyü'ne davet ediyor. Aşk, gizem ve beklenmedik bir ihanet. Bu köyden çıkış yok! 

Okunması gereken bir kitap. Eğer bu kitabı okuduysanız yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. Onun blog sayfasını da buradan ulaşabilirsiniz. Sıradaki kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Okumakla kalın...8 yorum:

 1. Konusu güzelmiş. Okumak gerek. Çokkkkk teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. ilk kitapta eceyi çok sevmiştimdiiii :)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Yorumun için teşekkür ederim... Sıradaki kitapları heyecanlı bekliyoruz... 😂

   Sil
 4. Bu kitabı okuyacağım en yakın zamanda.

  YanıtlaSil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.