26 Mart 2019 Salı

Fi Çi Pi | Akilah Azra Kohen

Fi; deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenilen yerde sadece farkındalık vardır. Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır. 

Çi; Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekayla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan veya olamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır. Asla rahat bırakılmazsın. Öylesine, anlamsız varolamazsın. Mutluluğa saklanamazsın. Öyleyse acına sahip çıkmalısın! Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir. Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin. Bu kitap ‘kendine gelmek’ için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur. Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harekete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır. Çünkü hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.

Pi; Şimdi itiraf zamanı! İtiraf ediyorum: Sana tuzaklar kurdum. Adlarını Fi ve Çi koydum. Can Manay'ın Duru'ya duyduğu açlıkla çıkardım seni yola, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını Deniz'le anlatmaya çalıştım sana… Beni takip etmen için yolumuzu onların hikayeleriyle süsledim. Anlamları da hemen hemen her satıra gizledim. Çünkü Pi'deydi asıl anlatmak istediklerim. Çaresizdim. Vazgeçemezdim. Sana bu manzarayı mutlaka göstermeliydim. Seninle nihayet burada buluşmak için çok emek verdim. Şimdi yine gel benimle, birlikte yürümeye devam edelim. Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını, asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını Özge anlatsın sana, yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp bize nasıl geri geldiğini
Can'dan dinle, analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge'de gör, kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını Duru'yla anla ve Deniz'in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla… Gel benimle. Yolumuz uzun değil, Nihayet sana gidiyoruz, bana… BİZ'e... Eğer siz de bu muhteşem seriyi okuduysanız yorumlarınızı bekliyorum, iyi okumalar!

Hayat ne tuhaftı. Hep en korktuğumuz şeyleri karşımıza çıkarır, sonra suratımıza yapıştırırdı.14 yorum:

 1. Kitapları okumadım, ama dizisini izledim ve çok da beğenerek izledim. İzlemeden önce kitaplarını okumayı dilerdim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle ilk önce kitaplar okunmalı!

   Sil
 2. henüz okuyamadım çok merak ediyorum aslında...sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim ☺️

   Sil
 3. Su gibi akan, keyifle okuduğum bir seriydi.

  YanıtlaSil
 4. Kitabın diziyle alakası yok..kitap daha gizemli ve güzel...

  YanıtlaSil
 5. Bu kitaplar okunmak için bekliyor:(

  YanıtlaSil
 6. hımmm bunları okuyamadım yaaa, ilkine başladım bi elli sayfa okudum sıkıldım yaa ama dizisini izlerim işallah :)

  YanıtlaSil
 7. Gerçekten de harika bir tanıtım olmuş. En çok da '' acı, bilginin bedene inmesidir.'' sözüne hasta oldum. Çok teşekkürler bu güzel tanıtım için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için asıl ben teşekkür ederim. 🙂

   Sil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.