2 Nisan 2019 Salı

Hachiko | Leslea Newman

Herkesin gözyaşlarını sele dönüştürecek bir köpeğin hikayesi. Bundan 100 yıl kadar önce, bir köpekle bir profesör arasında, sonraları tüm dünyayı derinden etkileyecek bir dostluk başladı. Fakat bu dostlar, profesörün ölümüyle kısa süre sonra ayrılmak zorunda kaldı. Peki bir köpeğe ölümün ne olduğunu anlatabilir misiniz? Elbette hayır. İşte Hachiko da bu yüzden, en yakın dostunu yaklaşık 10 yıl boyunca bekledi. Hem de her gün, aynı saatte ve aynı yerde. Köpekler, yüzyıllardan beri insanların en sadık dostlarıdır. Ancak bazı dostluklar, filmlere ve kitaplara konu olacak kadar büyük izler bırakmıştır hafızalarda. Sahibini yıllarca, sabırla beklediği tren istasyonuna heykeli dikilen Hachiko’nun hikayesi, genç yaşlı demeden tüm kalpleri ısıtacak türden. İyi Okumalar...

Hachiko bize hiçbir zaman vazgeçmemeyi öğretti. Bize sadakati ve bağlılığı öğretti. Umudu ve inancı öğretti. Sabrı ve sorumluluğu öğretti. Ama hepsinden öte, Hachiko bize arkadaşlığın gerçek anlamını ve sevdiklerimizi asla unutmamayı öğretti. Teşekkürler, Hachiko.

Günler geçti, aylar geçti, yıllar geçti. Hachiko platformda beklemeye, oturmaya devam etti. Hiçbir şey onu saat üç trenini beklemekten alıkoyamazmış gibi görünüyordu.

13 yorum:

 1. İnsanlar ve hayvanlar arasındaki dostlukları anlatan hikayeleri çok severim. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. ay yaa kitabını okumadım ama iki filmini izledim, biri amerikan, güzeldii, diğeri japon, o çok çok güzeldiii :)

  YanıtlaSil
 3. ilk defa duydum. ama çok hüzünlüymüş. canım hachiko..

  YanıtlaSil
 4. filmini izlemiştim gözyaşlarıyla...teşekkürler canım...sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. kitabı duymuştum şimdi hatırlamış oldum filmini izledim çok güzeldi ve çok hüzünlüü

  YanıtlaSil
 6. adını ve hikayesini ilk duyduğumdan beri merak ettiğim kitaplardan... :)

  YanıtlaSil
 7. Yorumun için çok teşekkür ederim. :)

  YanıtlaSil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.