2 Şubat 2020 Pazar

Konuk Değil Baş Belası | Christine Nöstlinger

Herkese yeniden merhaba. Lanetli Ocak ayını da geride bıraktık. Gerçekten geçmek bilmedi diyebilirim. Peki sizin için nasıl geçti ve neler okudunuz? Yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Arada sırada kısa ve Güneşığı Yayınevleri'nden çıkan kitapları okumayı çok seviyorum. Benim önerim, sıkıldığınız zaman ya da ne okuyacağınıza karar veremediğiniz zaman çocuk kitaplarını daha doğrusu çocuk- genç kitaplarını okumanızı öneririm. Alman yazar Christine Nöstlinger'in en beğendiğim kitaplarından olan Konuk Değil Baş Belası sizleri bekliyor...

13 yaşındaki Ewald'ın ailesi, İngilizce'sini ilerletmesi için, bir İngiliz çocuğu evlerinde konuk etmeye karar verir. Ewald'ın bu işe fena halde canı sıkılır. Ancak, onun ve ailesinin canını asıl sıkacak şey yoldadır. Son anda bacağı kırılan konuk çocuk Tom yerine tuhaf ağabeyi Jasper iner uçaktan. Jasper'la yaşamak Ewald ve ailesi için alışılmadık bir deneyim olur. Davranışlarının nedenini öğrenmekse, herkeste tam bir şok yaratacaktır. Pek çok kitabı dünya çocuk edebiyatının klasikleri arasında sayılan Christine Nöstlinger her şeyin göründüğü gibi olmayabileceğini, karşılıklı hoşgörü ve anlayışın her kapıyı açabileceğini, farklı olanı dışlamamak gerektiğini akılcı bir kurguyla bir kez daha vurguluyor.

Arkadaşlık ve hoşgörü üzerine bir başyapıt!

5 yorum:

 1. konuk değil baş belası. not aldım. ne hoş konu bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için çok teşekkür ederim canım! :)

   Sil
 2. Çok tatlı bir kitap teşekkürler 😊

  YanıtlaSil
 3. Yorumun için çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.