21 Haziran 2018 Perşembe

Tay Taylor Swift' in Hikayesi

Bu aralar biyografi kitaplarını okumak istiyorsanız, bu kitap tam size göre... Bu biyografi kitabı da aynı Adele gibi hayat sırlarını paylaşan, bugünlere nasıl geldiği ve şarkıcı olmayı nasıl seçtiği gibi kişisel sorulara yanıt bulunmaktadır. 

Taylor, masada oturan kadına doğru hızlı adımlarla yürüdü ve aniden yanında durup, "Merhaba! Ben Taylor Swift. On bir yaşındayım. Albüm yapmak istiyorum," dedi ses kaydının olduğu CD' yi uzatırken. Pırıl pırıl parlayan neşeli bir gülücükle ağzından çıkan sonraki cümle şöyleydi: "Beni arayın." Arabada bekleyen annesinin yanına döndüğünde,"Çok tatlıymışım," dedi Taylor. "Şimdi gitmemi, 18 yaşıma girdiğimde tekrar gelmemi söyledi. Tıpkı öncekiler gibi!" Müzik yapım şirketlerinin sıra sıra dizili olduğu caddede ilerlerken, Taylor dışarıyı izliyordu. Ünlü Bluebird Kafe'nin önünden geçerken, "Bir gün burada şarkı söyleyeceğim," dedi. Taylor dediğini yaptı ve 16 yaşında Bluebird Kafe'de sahne aldı. Müzik dünyası için küçük, onun için büyük bu adımın ardından basamakları hızla tırmanarak dünya çapında bir yıldız oldu. Grammy Ödülü'nü kazanan en genç sanatçı unvanını aldı. Her albümüyle dünya müzik listelerinde zirveye ulaştı. Albüm satışları ilk haftada iki milyonu geçen ilk kadın şarkıcı oldu. Daha pek çok ilke imza atan ve ödül üstüne ödül alan Swift, küçük yaştan itibaren ne istediğini bildiğini herkese ispatladı. Ve böylece dünyadaki çoğu insanın gönlünü kazanmış oldu. Okunması gereken bir yaşam öyküsü, tavsiye ederim. İyi okumalar... 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.