3 Aralık 2023 Pazar

Beyza Alkoç’un Romanı 3391 Kilometre Beyazperdede!

Beyza Alkoç'un çok okunan romanı 3391 Kilometre vizyona giriyor! 3391 Km, Beyza Alkoç'un aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanıyor. Derya Pınar Ak ve Haktan Zavlak'ın başrollerini paylaştığı ve 12 Ocak tarihinde vizyona girecek filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Kitabı okuyanların heyecanla beklediği film, yakında izleyiciyle buluşacak. Bu güzel haberin ardından 3391 Kilometre okurları dört gözle 12 Ocak tarihini beklemeye başladılar.

3391 Kilometre okurları filmle ilgili detayları yayınlanan fragmanla izlemeye başladılar. Fragmanda kitapla ilgili detayların yer almasıyla birçok okur tarafından ilgiyle karşılandı.

Yazdığı kitaplarla beğeni toplayan genç yazar Beyza Alkoç, 2018 yılında çıkan 3391 Kilometre ile kendinden söz ettirmişti. Yazar 3391 Kilometre kitabıyla, dünyanın en yüce duygusu olan aşkın önünde engellerin nasıl diz çöktüğünü bir kez daha okuyucuya gösteriyor. Başka şehirlerde yaşayan iki sevgilinin konu edildiği kitap, sevginin koşulsuzluğunu herkese kanıtlamaya geliyor!

3391 Kilometre 12 Ocak'ta Vizyonda!

Okuyanların heyecanla beklediği film 3391 Kilometre 12 Ocak'ta izleyiciyle buluşacak. Başrollerini Derya Pınar Ak ve Haktan Zavlak'ın paylaşacağı film bir "uzak mesafe ilişkisini" konu alıyor. Filmin yönetmeni Deniz Enyüksek, senaristliği de Fulya Özcan üstleniyor.

Seni görmem için yanımda olmana gerek yok. Gözlerim kapalıyken de görebiliyorum seni. Zaten seni gözlerim kapalıyken görebiliyorum sadece...

Bu hikaye, uzak bir ilişkinin hikayesi! Birbirlerini görmeden ve duymadan, aylar boyunca gece gündüz konuşan; birbirlerine bu kadar uzak, ama bir o kadar da yakın olan; aralarına giren onca kilometreye rağmen birbirlerine aşık iki insanın hikayesi!

3391 Kilometre Romanın Konusu Nedir?

Hiç Görmediğiniz Birine Aşık Olabilir Misiniz?

Uğruna nice hayatlar adanan, adına destanlar yazılan aşk... Mecnun'a çölleri aştıran, Ferhat'a dağları deldiren bu kadim duygunun önünde ne durabilir? 3391 Kilometre, söz konusu aşk olduğunda engellerin nasıl ortadan kalktığını gözler önüne seriyor. Eser, iki gencin sımsıcak hikayesiyle yürekleri ısıtıyor. Dokunmadan hissetmeyi, bakmadan görmeyi mümkün hale getiren aşkta imkansız diye bir şey olmadığını bir kez daha kanıtlıyor. 3391 Kilometre ile aşkı iliklerinize kadar hissetmeye hazır olun!

Bir gece yarısı gelen mesaj, mesafeleri hiçe sayan sımsıcak bir aşkın kapılarını ardına kadar açıyor: "Uyu artık!" 3391 Kilometre, birbirinden kilometrelerce uzakta olmalarına rağmen sevginin güçlü bağını yüreklerinde hisseden iki gencin hikayesini okuyucuyla buluşturuyor. Kitap, Fransa'da yaşayan Ege ile İzmir'de yaşayan İzmir'in sosyal medyada tanışmasının ardından yaşadıkları aşkı anlatıyor. Ege ile İzmir, birbirlerine kilometrelerce uzakken yaşadıkları ilişki ile aşkın koşul gözetmeksizin yürekte yer edinebildiğini bir kez daha gösteriyor.

Aylarca sesini duymadığınız, yüzünü görmediğiniz, dokunmadığınız, kokusunu bilmediğiniz, aynı sokaktan geçme ihtimalinizin dahi olmadığı, asla aynı fotoğrafın içinde bile bulunamayacağınız, sizden kilometrelerce denizlerce adalarca şehirlerce uzakta olan bir insana aşık olur muydunuz?

3391 Kilometre'yi okurken, Ege ve İzmir ile birlikte aşık olacak, özlem duyacak ve sevginin gücünü hissedeceğiniz büyülü bir yolculuğa çıkacaksınız. Okuyan herkesin şiddetle tavsiye ettiği bu kitabı hemen sepetinize ekleyin, siz de bu aşkın mesafeleri aşan gücüne şahitlik edin!

Beyza Alkoç Kimdir?

Yazıya olan yeteneği küçük yaşlardan itibaren öne çıkan Beyza Alkoç, yazmaya tiyatro oyunları ve romanlar kaleme alarak başladı.

Önceleri bir sosyal medya platformunda yazan Alkoç, elde ettiği başarıyla kendisine hatırı sayılır miktarda okuyucu kitlesi oluşturmayı başardı. Ardından 2015'te ilk kitabı olan Asansör'ü yayımladı. 

Kısa süre içerisinde Karantina, Karantina: İkinci Perde, Sınır ve Sınırsız kitaplarını da yayımlayan yazar, bu defa 3391 Kilometre'yi okuyucuyla buluşturdu.

Peki siz 3391 Kilometre romanından uyarlanan film için heyecanlı mısınız? 3391 Kilometre'yi daha önce okumuş muydunuz? Yorumlarda buluşalım!

6 yorum:

 1. Tanıdığım kitapseverlerin okuduğu ama benim hala okuyamadığım kitap :) Kitabı okumadan filmini izlemeyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Şimdiden keyifli okumalar dileriz. 🤩

   Sil
 2. Bu senenin okuduğum ilk kitabıydı ve çok etkisinde kaldım😊 Kitapta bazı şeyleri sevmedim ama etkileyici bir kitap. Sinemaya uyarlandığını duyunca merak edip almıştım. Filmi de çok merak ediyorum😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için öncelikle çok teşekkür ederim. Evet, kitap yorumunu inceledim. Çok güzel alıntılar da paylaşmışsın. 😅😍

   Sil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.