26 Ocak 2020 Pazar

Kapan | Harlan Coben

Herkese yeniden merhaba. Okumaktan zevk aldığım, her kitabını merakla sipariş verdiğim bir yazardan, Harlan Coben'den yeni bir klasiği sizlerle paylaşıyorum. Kapan, sizi asla bırakmayacak. Hazır kış aylarındayız, biraz polisiye gerilim kitabı güzel gider bence. Çünkü bu aylarda en iyi bu tür kitapların yer verilmesini tavsiye ederim. Peki sizler neler okuyorsunuz? Yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Farkındalık Kuşağı için de konu önerilerinizi bekliyorum. En kısa zamanda diğer Farkındalık Kuşağı yayınımı paylaşacağım. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

O kırmızı kapıyı açmanın hayatımı değiştireceğini biliyordum. On yedi yaşında, ailesinin gurur kaynağı olan genç bir kız ortadan kaybolmuştur ve üzerinden aylar geçmesine rağmen bulunamamıştır. Kızın başına gelenlerin sırrı ilk günkü tazeliğini korumaktadır. Yaptığı televizyon programlarıyla tacizcileri deşifre edip canlı yayında alenen teşhir eden bir muhabir, bu talihsiz kayıp olayının üzerine gitmek ister ve kızın başına gelenlerden, sorunlu gençlere arkadaşlık eden bir toplum görevlisinin sorumlu olduğunu düşünür. Ancak bu adamın hikayesi kısa bir süre içerisinde hayal edilemeyecek kadar karmaşık bir hâl alır ve olaylar içinden çıkılamayacak boyutlara ulaşır.

Suçlamalar toplum zihninin kanaatleridir. İnsan, masumiyeti ispatlanana kadar suçludur.

Bu dünyada yaşıyoruz, diğer insanlarla zıt düşünüyoruz. İşleyiş böyle. Çarpışıyoruz ve bazen birileri hasar görüyor. 

Dünya, uç nokta olarak düşündüğümüz şeyleri birbirinden ayıran ince bir çizgi grubundan başka bir şey değildi. 

Ben bu adamların adaletin önüne çıkartıldıklarını görmeyi, ailelerin yaşadıkları trajediyi arkalarında bırakmalarını tercih ederim. İntihar kolay bir kurtuluştur. 

Eğer bu adam kendisini eğitip daha iyi bir hale getirmek için çalışmazsa, günün birinde tam bir hayatı kaymış pislik seviyesine düşebilir. 

Suçluyu suçsuzdan ayırmak, doğru ile yanlışı ayırt etmek sandığınız kadar kolay olmayacak; kitabı bitirip kapağını kapatmadan hiçbir şeyden emin olmayın. Publishers Weekly 

7 yorum:

 1. Kitap tanıtımı yapan çok blog var hepsine uğruyorum ama böyle bloglara yorum bırakmak çok zor . Okuduğum bir kitap olursa tanıtılan bir kitap yorum yapılır ama diğer türlü zor .

  Selam vereyim dedim :))
  Buralardayiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun ve desteğin için çok teşekkür ederim. :)

   Sil
 2. gerilim bana göre değil ama okumak da hoşuma gidiyor :) kararsızım. kalemine ve yorumuna sağlık ;))

  YanıtlaSil
 3. Yorumun için çok teşekkür ederim. :)

  YanıtlaSil
 4. coben evet yaa iyi yazıyo gerilim, okunurmuş bu daa. farkındalık kuşağı senin kuşağın hihi, yaz okuruuuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun için çok teşekkür ederim canım! :)

   Sil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.