3 Mayıs 2024 Cuma

Bir Kış Rüyası | Debbie Macomber

Mart ayı okumalarının son kitabı Debbie Macomber'den Bir Kış Rüyası oldu. Bu gönderiyi paylaşmak bizim için biraza uzun sürdü diyebiliriz. Ama bizi Instagram'dan takip ediyorsanız (@konumuzkitapp) okuma grubumuzla o ay için neler okuduğumuzu görebilirsiniz. Aramıza katılmak isterseniz bizi takip etmeniz yeterli.

Macomber'den okuduğumuz ilk kitap oldu. Açıkçası yazarı tanımak isteyenlere şimdiden küçük bir uyarımız var: Bir Kış Rüyası'ndan asla başlamayın.

Kitabın detaylarına geçmeden önce aramızda Macomber'in Bir Kış Rüyası'nı okuyanlar varsa kitaba dair düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir Kış Rüyası Kitabının Konusu

Hikaye, Seattle'a giden bir Noel yolculuğunda yolları kesişen Ashley ve Dashiell'in etrafında dönüyor. Ashley, yükseklisans öğrencisi, Dashiell ise eski bir istihbarat subayıdır. Birbirinden oldukça farklı geçmişlere sahip olsalar da, kader onları bu kış yolculuğunda bir araya getirir. Yolculuk boyunca beklenmedik olaylar ve kar fırtınaları ile karşı karşıya kalan ikili, bu zorluklar karşısında birbirlerine destek olmayı ve birbirlerini tanımayı öğrenirler.

Ashley'nin hırsları ve hayalleri, Dashiell'in geçmişiyle yüzleşmesi ve geçmişine dair sırları, romanın sürükleyiciliğine katkıda bulunuyor. Hikayenin arka planında ise Seattle'ın kış atmosferi ve Noel coşkusu canlı bir şekilde tasvir ediliyor.

Ancak, her kitap gibi Bir Kış Rüyası'nın da bazı eleştirileri mevcut. Bazı okuyucular hikayenin biraz fazla tahmin edilebilir olduğunu ve karakterlerin gelişiminin yeterince işlenmediğini savunuyor. Ayrıca, romanın bazı bölümlerinde diyalogların biraz zayıf ve klişe olduğu da ifade ediliyor ki bu doğru. Okurken kitaba dair alıntılama da yapamıyorsunuz. Açıkçası yazmak için yazılmış bir kitap. Zaman kıymetli ve bu kitap için zamanınızı boşa harcamayın, bizden söylemesi.

Sonuç olarak Bir Kış Rüyası, kış atmosferini seven, Macomber'in kalemine aşık ve romantik bir hikayeye dalmak isteyen okuyucular için keyifli bir seçenek olabilir. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Debbie Macomber Kimdir?

Debbie Macomber, Amerikalı bir yazar olup aşk romanları ve çağdaş kadın romanları yazmaktadır. Yazarın altı romanı televizyona uyarlanmış ve "Cedar Cove" roman serisi aynı adlı bir televizyon dizisine uyarlanmıştır.

Macomber, 1983 yılından beri eserler vermektedir ve 2005 yılında hayranlar tarafından verilen Quill Ödülü'nü almıştır. Ayrıca Romantik Yazarlar Derneği'nden RITA Ödülü ve yaşam boyu başarı ödülü almıştır. Yazarın kitaplarının televizyon uyarlamalarında da yapımcı olarak görev aldığı belirtilmektedir.

Macomber, gençlere mentörlük yapmakta kadına yönelik şiddetle mücadele eden kuruluşlara ve okuryazarlık ile tıbbi araştırmalara fon sağlamaktadır. Ayrıca Warm-Up America ulusal kurulunda üye ve Big Brothers Big Sisters of America ulusal ofisinde elçi olarak görev yapmaktadır.

Peki siz Bir Kış Rüyası'nı okumuş muydunuz? Okuduysanız kitapla ilgili düşünceleriniz neler? Sizce Macomber'in en iyi romanı nedir? Yorumlarda buluşalım!

Sorgulayan akıllar bilmek ister.4 yorum:

 1. macomber kitapları insanı mutlu ediyor :)

  YanıtlaSil
 2. Yazarın kitaplarını çok severim. Bir Kış Rüyası'nı ben de okudum, çok sevmemiştim ama bence güzeldi. Yeni Yıl Yeni Hayat kitabını çok sevmiştim😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun ve önerin için çok teşekkür ederiz. En yakın zamanda inceleyeceğiz!

   Sil

Tüm telif hakları Konumuz Kitap web sayfasına aittir. İzinsiz hiçbir şey kopyalanamaz, yayınlanamaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.